Úvod > Spravodajstvo > Svet > Turecké záchranné služby pátrajú po približne desiatich nezvestných migrantoch

Turecké záchranné služby pátrajú po približne desiatich nezvestných migrantoch

Dalšie články v kategórií

Medzi nezvestnými sú údajne ženy aj deti.

ANKARA 13. februára (WebNoviny.sk) - Turecké záchranné služby pátrajú po približne desiatich nezvestných migrantoch, ktorí sa stratili, keď sa s nimi na rieke na turecko-gréckom pohraničí prevrhol čln. Informovala o tom štátna tlačová agentúra Anadolu.

Odporúčame:
Africkým migrantom začala izraelská vláda posielať oznámenia o deportácii

Incident sa stal na rieke Merica, v Grécku známej ako Evros a v Turecku zase ako Meric, ku ktorej privolali záchranárov členovia pohraničnej stráže, ktorí počuli volania o pomoc. Migranti podľa Anadolu smerovali do Grécka, pričom na plavidle boli aj ženy a deti. Záchranári už objavili telá dvoch chlapcov vo veku približne 3 a 5 rokov aj prederavený gumený čln.Turecké úrady zasahovali aj v Egejskom mori.

Tam pobrežná stráž zachránila z potápajúcej sa lode 44 migrantov.Tisícky migrantov ročne prichádzajú cez Turecko do Grécka. Mnohí z nich sa rozhodnú do krajiny dostať po mori k východným ostrovom v Egejskom mori.Viac k témam: imigranti
Zdroj: Webnoviny.sk - Turecké záchranné služby pátrajú po približne desiatich nezvestných migrantoch © SITA Všetky práva vyhradené.