Úvod > Spravodajstvo > Veda a technika > Samsung odkopíroval prvky iPhonu od firmy Apple, potvrdil to Najvyšší súd v USA

Samsung odkopíroval prvky iPhonu od firmy Apple, potvrdil to Najvyšší súd v USA

Dalšie články v kategórií

WASHINGTON 6. novembra (WebNoviny.sk) - Americký Najvyšší súd zamietol odvolanie spoločnosti Samsung proti súdnemu verdiktu, podľa ktorého juhokórejský výroba elektroniky neprípustne odkopíroval prvky telefónu iPhone z dielne americkej technologickej firmy Apple.

Sudcovia Najvyššieho súdu USA v rozhodnutí zverejnenom v pondelok, potvrdili verdikt, ktorý dával za pravdu firme Apple dožadujúcej sa patentovej ochrany prvkov jej smartfónu.

V roku 2014 súd uznal, že spoločnosť Apple má nárok na odškodné v sume 120 mil. USD, pretože Samsung porušil jej patentové práva. Tento prípad je súčasťou série sporov medzi technologickými konkurentmi, ktoré sa začali v roku 2011. Vlani americký Najvyšší súd rozhodol v prospech Samsungu v spore o podobný vzhľad smartfónov oboch spoločností.Viac k témam: Apple, Samsung, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Samsung odkopíroval prvky iPhonu od firmy Apple, potvrdil to Najvyšší súd v USA © SITA Všetky práva vyhradené.