Úvod > Spravodajstvo > Slovensko > NAKA preveruje v súvislosti s kauzou Bašternák majetkové pomery ministra Kaliňáka a Počiatka

NAKA preveruje v súvislosti s kauzou Bašternák majetkové pomery ministra Kaliňáka a Počiatka

Dalšie články v kategórií

BRATISLAVA 7. decembra (WebNoviny.sk) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) vykonáva operatívne preverovanie vo veci majetkových pomerov osôb spájaných s kauzou podnikateľa Ladislava B.

"Národná jednotka finančnej polície NAKA Prezídia Policajného zboru vykonáva operatívne preverovanie uvedených skutočností," uviedol pre agentúru SITA hovorca Prezídia Policajného zboru Martin Wäldl.

Odporúčame:
Kaliňák hovorí o love na jeho osobu, Matoviča označil za daňového podvodníka a útočil aj na Rajtára

Utajené spravodajské opatrenia


Ďalej zdôraznil, že podľa zákona o Policajnom zbore je operatívno-pátracia činnosť systém spravidla utajených spravodajských opatrení vykonávaných Policajným zborom na účely predchádzania, zamedzovania, odhaľovania a dokumentovania trestnej činnosti a zisťovania jej páchateľov, zabezpečovania ochrany určených osôb a strážených objektov, technicky chránených objektov, zabezpečovania a poskytovania ochrany a pomoci ohrozenému svedkovi a chránenému svedkovi, ochrany štátnej hranice a vypátrania osôb a vecí.

"Vzhľadom na vyššie uvedené nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie," dodal. O záležitosti ako prvý informoval Denník N.

Majetkové profily troch ľudí


Denník už v stredu zverejnil, že Generálna prokuratúra SR nariadila vykonať kompletné majetkové profily ministra vnútra Roberta Kaliňáka, bývalého ministra dopravy a financií Jána Počiatka, podnikateľa Ladislava B. a advokáta Mareka T. Prokuratúra sa tak rozhodla spraviť pri preverovaní kauzy B. A. Haus, uviedol denník.

V spomínanej firme kúpil minister vnútra Kaliňák v roku 2013 podiel. Opozícia tvrdila, že príliš lacno, čo považovali za formu úplatku za zastavenie vyšetrovania údajných daňových podvodov Ladislava B.Viac k témam: Ján Počiatek, kauza Bašternák, Ladislav Bašternák, NAKA Národná kriminálna agentúra, Polícia SR, Robert Kaliňák
Zdroj: Webnoviny.sk - NAKA preveruje v súvislosti s kauzou Bašternák majetkové pomery ministra Kaliňáka a Počiatka © SITA Všetky práva vyhradené.